TimeLapse Hakkında

Home  /  TimeLapse Hakkında

TimeLapse Nedir?

Timelapse kameralar önceden ayarlanmış belirli zamanlarda tek kare görüntü kaydeder. Bu görüntüler genellikle tamamlanması için günler, haftalar, aylar ya da yıllar alacak işlemleri sadece birkaç saniye içinde (bir binanın inşaatı gibi) Time Lapse filmleri oluşturmak için kullanılır.

Timelapse kameralar sanıldığı gibi birer video kamera değillerdir. Timelapse kameralar, profesyonel fotoğraf makinelerinin uygun yazılım ve donanım ile modifiye edilmesiyle her proje için ayrı olarak hazırlanır. FullHD bir filmin çözünürlüğü 2 megapixel civarında iken timelapse kameralarda bu çözünürlük günümüz teknolojisi ile 26 megapixele kadar çıkabilmektedir.

Timelapse kamera sistemleri, piyasada hazır olarak temin edilebilecek sistemler değillerdir. Proje bazlı olarak, o projenin koşullarına bağlı olarak konfigüre edilmiş sistemlerdir. Bu koşullar; yerel iklim koşulları, proje yeri, konumu, proje süresi, proje süresinin yaz ya da kış aylarında olup olmaması, canlı yayın ihtiyacı gibi çok çeşitlidir ve her bir koşula göre özel olarak kamera hazırlanması gerekir.

 

Timelapse AnkaraAnkara Timelapse Çekimleri

Yararları

  • Proje İzleme, Varlık Koruma ve Risk Azaltma
  • Pazarlama, reklam ve Dokümantasyon
  • Online web arayüzü üzerinden Paydaş katılımı.
  • Zaman etiketli fotoğraflar aracılığıyla uyuşmazlık çözümü
  • Arşiv belgeleri sağlanması

 

Çekimlerimiz, çekim teknikleri kolay ipuçları için sizlere hazırladığımı blogumuzu buraya tıklayarak veya www.timelapseankara.com adresini ziyaret ederek bulabilirsiniz. Yeni ürünler, portfolyomuz, kamera çekimleri ve daha fazlası için ise facebook sayfamızı buraya tıklayarak beğenebilirsiniz. Aynı zaman da bizleri pro hesabımızdan, youtube sayfamızdan da abone olarak sürekli takip edebilirsiniz. İster amatör olun ister profesyonel isterseniz şirket sahibi… Hızlı çekimler (timelapse) her alanda mutlaka kullanılması gereken etkileyici görsellerdir.

Sosyal mecralarımızın tümünde ilgili kategorlere göre videolarımızı, gündemdeki gelişmeleri, yeni çıkan ürünleri ve oluşturulan teknik çekim detaylarına ulaşabilirsiniz. Örnek olarak çekim arasındaki farklar, bekletilmesi gereken objeye göre süreler, shutter ayarları, evde pratik kendi yapabileceğiniz araçlar, kurgu programları hakkında genel eğitimler gibi…

Özel üretim timelapse kamerlarımızı incelediniz mi?

İnşaatlarınızda hızlı çekim kullanarak müşterilerinize benzersiz sunumlar yapmak ister misiniz?

SARLOCREATIVE TimeLapse Kamera Sistemi
SARLOCREATIVE özel üretim TimeLapse kameralarıyla, her türlü ihtiyaca yönelik, eşsiz TimeLapse deneyimini sunmanktadır.