BAŞKENT RAY – SİNCAN-ANKARA-KAYAŞ HATTININ YENİDEN İNŞASI

Home  /  Genel  /  BAŞKENT RAY – SİNCAN-ANKARA-KAYAŞ HATTININ YENİDEN İNŞASI

On Ağustos 6, 2016, Posted by , In Genel,Tanıtım Filmi,TimeLapse, With No Comments

Ankara’nın dev altyapı projelerinin tüm görsel kayıtlarını almaya, Sincan-Ankara-Kayaş hattının yeniden inşasında devam ediyoruz.

Ankara’daki; banliyö hatlarını metro standardına yükseltmeyi amaçlayan BAŞKENTRAY Projesi ile; Ankara-Behiçbey arasında 6 yol, Behiçbey-Sincan arasında 5 yol, Ankara-Kayaş arasında 4 yol yeniden inşa edilerek, hızlı tren, konvansiyonel ve banliyö hatlarının birbirinden ayrılması planlanmaktadır.
Bu kapsamda tüm istasyon ve peronlar metro standardında yeniden inşaa edilerek; tüm hemzemin geçitlerin kaldırılıp alt /üst geçitlerin yapımı ve yeni banliyö dizilerinin hizmete alınması planlanmaktadır.

Proje; başkentin diğer toplu taşım sistemiyle entegre edilerek, yıllık yolcu sayısının 15 milyondan 60 milyona çıkarak her 2 dakikada bir banliyö seferi planlanmaktadır.
Başkentray’ın 1. etabı kapsamında, Ankara-Marşandiz arasında 2 hat, Marşandiz-Sincan arasında ilave yeni bir hat, Lale ve Hava Duraklarında karayolu altgeçit inşaatı ve elektromekanik sistemlerin inşaatları gerçekleştirilecek, daha sonra Başkentray’ın diğer aşamalarına geçilmesi planlanmaktadır. Colin-Savronik-GCF konsorsiyumunun gerçekleştireceği projenin 14 ayda tamamlanması planlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir